terminarz dnia 24.11.2022

KULTURA / 2022-11-24

Zapraszamy publiczność do udziału w prezentacjach konkursowych i koncercie galowym XIV Amatorskiego Konkursu Gwarowego „Godejma po naszymu” który odbędzie się 24 listopada w kinie Halszka.

Organizatorem wydarzenia jest Szamotulski Ośrodek Kultury, współorganizatorem Powiat Szamotulski, a konkursu na haft i koronkę dodatkowo Muzeum Zamek Górków.

Konkurs ma na celu popularyzację gwary szamotulskiej i wielkopolskiej i zostanie on przeprowadzony w czterech kategoriach wiekowych: uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych, 7-8, szkoły ponadpodstawowe i studenci oraz dorośli.

Godzina: 17:30

Prezentacje konkursowe rozpoczną się o godz. 10.00. Na koncert galowy z gościnnym udziałem „Kapeli Zza Winkla” połączony z wernisażem pokonkursowym jubileuszowej X edycji „Konkursu na haft i koronkę” zapraszamy do „Halszki” o godz. 17.30..

KULTURA / 2022-11-24