terminarz dnia 07.05.2024

Kategoria: URZĄD
Data: 2024-05-07
Godzina: 13:00

Pierwsza sesja nowo wybranej Rady Powiatu Szamotulskiego kadencji 2024 - 2029 odbędzie się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Szamotułach, ul. Wojska Polskiego 4, w dniu 7 maja 2024 r. o godz. 13:00. Transmisja obrad dostępna będzie na stronie https://transmisja.esesja.pl/szamotulypowiat

Porządek obrad pierwszej sesji  Rady Powiatu Szamotulskiego

1. Otwarcie sesji.
  2. Wręczenie radnym przez Przewodniczącego Powiatowej Komisji Wyborczej w Szamotułach zaświadczeń o wyborze.
  3. Ślubowanie radnych.
  4. Stwierdzenie quorum.
  5. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru komisji skrutacyjnej do przeprowadzenia wyboru przewodniczącego rady, wiceprzewodniczącego rady, starosty, wicestarosty oraz członków zarządu.
  6. Wybór Przewodniczącego Rady Powiatu Szamotulskiego.
  7. Powołanie Sekretarza obrad.
  8. Wybór Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Szamotulskiego.
  9. Wybór Starosty Powiatu Szamotulskiego.
  10. Wybór Wicestarosty Powiatu Szamotulskiego.
  11. Wybór członków Zarządu Powiatu Szamotulskiego.
  12. Podjęcie uchwały w sprawie powołania składu Komisji Budżetu i Finansów Rady Powiatu Szamotulskiego.
  13. Podjęcie uchwały w sprawie powołania składu Komisji Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Rady Powiatu Szamotulskiego.
  14. Podjęcie uchwały w sprawie powołania składu Komisji Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Rady Powiatu Szamotulskiego.
  15. Podjęcie uchwały w sprawie powołania składu Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Szamotulskiego.
  16. Podjęcie uchwały w sprawie powołania składu Komisji Rozwoju i Promocji Powiatu Rady Powiatu Szamotulskiego.
  17. Podjęcie uchwały w sprawie powołania składu Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Szamotulskiego.
  18. Podjęcie uchwały w sprawie powołania składu Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Powiatu Szamotulskiego.
  19. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru przewodniczących komisji stałych Rady Powiatu Szamotulskiego.
  20. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru wiceprzewodniczących komisji stałych Rady Powiatu Szamotulskiego.
  21. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości wynagrodzenia Starosty Powiatu Szamotulskiego.
  22. Zakończenie sesji.