terminarz dnia 18.05.2024

Data: 2024-05-18
Godzina: 18:00
KULTURA / 2024-05-18

Wraz z Muzeum-Zamek Górków w Szamotułach zapraszamy wszystkich mieszkańców Powiatu Szamotulskiego na Noc Muzeów, która zaplanowana jest na 18 maja (sobota)!

Muzeum zaplanowało m.in.:

- zwiedzanie i oprowadzanie kuratorskie po wystawie „66/66” (od godz. 18:00 do godz. 21:00)

- na zewnątrz wystawa plenerowa poświęcona Tatrzańskiemu Towarzystwu Turystycznemu

- w spichlerzu zwiedzanie wystawy malarstwa Krzysztofa Kąkolewskiego - spotkanie z artystą (od godz. 18:00 do godz. 21:00)

- koncert Basi Szelągiewicz z zespołem w plenerze - balkon zamkowy (godz. 21:00 po zwiedzaniu zamku i spichlerza w godzinach 18:00 - 21:00)

W tym czasie Baszta oraz oficyna zachodnia będą nieczynne.

Program Nocy Muzeów

Tekst plakatu:

Noc Muzeów w Szamotułach 18 maja 2024 pod patronatem Starosty Szamotulskiego, Burmistrza Szamotuł oraz Proboszcza Parafii Matki Bożej Pocieszenia i Św. Stanisława w Szamotułach.

Muzeum - Zamek Górków:

18:00 - 20:00 - zwiedzanie i oprowadzanie kuratorskie po wystawie „66/66” (sala wystaw czasowych w zamku)

18:00 - 20:00 - zwiedzanie wystawy malarstwa Krzysztofa Kąkolewskiego i spotkanie z artystą (spichlerz)

18:00 - 21:00 - wystawa plenerowa poświęcona Tatrzańskiemu Towarzystwu Turystycznemu (dziedziniec zamkowy)

20:00 - 20:40 - koncert Basi Szelągiewicz z zespołem w plenerze (balkon zamkowy)

Bazylika:

19:30 - 21.30 - zwiedzanie bazyliki z przewodnikiem

19:30 - 21:30 - zwiedzanie chóru oraz organów, muzyka organowa

21:30 - 22:00 - „Nocna próba” - koncert orkiestry kameralnej Szamotulskiego Towarzystwa Muzycznego

22:00 - Biesiada Szamotulska (teren wokół bazyliki) - najlepsze placki w mieście, nocna herbatka, przyśpiewki szamotulskie i muzyka ludowa w wykonaniu kapeli Zespołu Folklorystycznego „Szamotuły”, losowanie nagród-upominków wśród uczestników Nocy Muzeów.

23:00 - „Przed pełnią księżyca” - nocny koncert Zespołu Sygnalistów Myśliwskich Koła Łowieckiego „Daniel” w Szamotułach (teren wokół bazyliki)

Kino "Halszka":

23.30 - nocny pokaz duńskiego filmu „Bękart”, najnowszego, porywającego dramatu z uwielbianym przez polskich widzów Madsem Mikkelsenem w roli głównej, w reżyserii cieszącego się międzynarodowym uznaniem Nikolaja Arcela („Kochanek królowej”)

Osoby, które odwiedzą co najmniej dwie instytucje uczestniczące w Nocy Muzeów, co udokumentują pieczątkami na specjalnych mapkach, wezmą udział w losowaniu nagród-upominków.

Podczas Nocy Muzeów - z inicjatywy burmistrza Szamotuł - zostanie zorganizowana zbiórka na rzecz pogorzelców z Koźla. W związku z tym od godz. 20:00 do 23:00 przy bazylice odbędzie się szereg warsztatów dla dorosłych (ceramiczne, hafciarskie, plastyczne, graficzne), niespodzianki muzyczne oraz będzie można korzystać z dobrodziejstw wystawców rękodzieła, gastronomii od m.in. kół gospodyń wiejskich oraz innych atrakcji. Cel jest bardzo ważny, bo spalony dom nie nadaje się do użytku.

Organizatorzy: Muzeum - Zamek Górków, Parafia Matki Bożej Pocieszenia i Św. Stanisława w Szamotułach, Szamotulski Ośrodek Kultury, Gazeta Szamotulska, Szamotulskie Towarzystwo Muzyczne

Miejsce: Muzeum - Zamek Górków w Szamotułach
Kategoria: KULTURA
Data: 2024-05-18
Godzina: 18:00

Muzeum zaplanowało m.in.:

W tym czasie Baszta oraz oficyna zachodnia będą nieczynne.

Plakat Nocy Muzeów

Tekst plakatu: